Čas nezadržitelně letí a dnes je to právě 295 dní od první klapky. Celkem bylo 14 natáčecích dnů, ale to ještě není konečný počet. Nějaké scény jsme ještě dotáčeli a už teď víme, že něco ještě dotáčet budeme. Získali jsme kolem 1 TB dat videa, zvuku a fotek. Měli jsme k dispozici dvě kamery, jednu malou akční kameru a navíc dron.

První natáčecí den 8.8.2020

Můžeme prozradit, že délku filmu v tuto chvíli odhadujeme na 1-1,5 hodiny. Čas, který, jak doufáme, vás pohltí. Tolik očekávaná premiéra se uskuteční v srpnu, nejpozději v září tohoto roku. Vše se odvíjí od aktuální pandemické situace, kterou nikdo nedokáže ovlivnit. Následně bude film vložen na YouTube, DVD a Blu-Ray.

K natáčení jsme použili osvětlení Viltrox VL-D640T (3ks), dále externí záznam zvuku, kameru Sony AX53 a dvě kamery AX33. Jako akční kameru máme k dispozici DJI Osmo Pocket a zmiňovaný dron DJI Mavic Air 2 PRO.

Materiál máme ve formátu FullHD (dron a akční kameru ve 4K), avšak film upravujeme pro kino formát Scope 2048×858 bodů, poměr stran 2,39:1.

Ke střihu používáme program Canopus Edius X na počítači s procesorem Pentium i9, 32GB RAM, M.2 1TB disk na systém a 2 TB externí disk USB-C.

Film jsme natáčeli převážně v Nymburce, ale pro několik scén jsme se vypravili do okolí. Můžete tak vidět také Krchleby, Sadskou, Poděbrady, Benátky nad Jizerou, Mladou Boleslav a také Prahu.

Trailer k filmu naleznete zde: